پرتال جامع هنر

نقش هایی که با هدیه تهرانی ماندگار شد

هدیه تهرانی بازیگری که برای اولین بار با ایفای نقش در فیلم سلطان ساخته مسعود کیمیایی و در نقش مریم کوهساری پا به دنیای سینما گذاشت و بازی او به حدی مورد استقبال قرار گرفت که در سالهای بعد به یکی از پرکارترین های سینما تبدیل شد.
بازی های بی نظیر هدیه تهرانی در غریبانه ، قرمز و شوکران تحول عظیمی در کارنامه هنری او ایجاد کرد و سیمرغ های بلورین را برایش به ارمغان آورد. در ادامه این مطلب نگاهی به نقش های ماندگار هدیه تهرانی داشته ایم که قطعا خواندن آن لذت خواهید برد.
هدیه تهرانی و خلق نقش هایی ماندگار در سینما

هدیه تهرانی در قرمز

قرمز فیلمی به کارگردانی فریدون جیرانی در سال 77 بود که هدیه تهرانی در نقش هستی مشرقی در آن به ایفای نقش پرداخت. هدیه تهرانی برای بازی در فیلم قرمز برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر شد و عنوان سومین بازیگر نقش اول زن سال به انتخاب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران را از آن خود کرد.
محمدرضا فروتن، هدیه تهرانی، کمند امیرسلیمانی، توران مهرزاد، شهره سلطانی، سعید پیردوست، پیمان شریعتی، سیامک اشعریون در فیلم سینمایی قرمز ایفای نقش کرده اند.

هدیه تهرانی در شوکران

شوکران فیلمی به کارگردانی بهروز افخمی در سال 77 بود که هدیه تهرانی در نقش سیما ریاحی در آن به ایفای نقش پرداخت. هدیه تهرانی برای بازی در شوکران برنده جایزه بهترین بازیگر زن از چهارمین دوره جشن حافظ شد و عنوان اولین بازیگر نقش اول زن سال به انتخاب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران را از آن خود کرد.
فریبرز عرب نیا، هدیه تهرانی، محمد صالح علا، رزیتا غفاری، حمیدرضا افشار، آرش مجیدی، منوچهر صادق پور، اکبر معززی و نیلا خرم و فرامرز روشنایی بازیگران فیلم شوکران را تشکیل میدهند.

هدیه تهرانی در کاغذ بی خط

کاغذ بی خط فیلمی به کارگردانی ناصر تقوایی در سال 80 است که هدیه تهرانی در آن ایفاگر نقش رویا است. هدیه تهرانی برای بازی در این فیلم نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم شوکران از چهارمین جشن خانه سینما شد و جایزه بهترین بازیگر زن از ششمین دوره جشن حافظ را از آن خود کرد.
خسرو شکیبایی (جهانگیر) ، هدیه تهرانی (رؤیا) ، جمشید مشایخی (استاد ادبیات) ، جمیله شیخی (عزیز) ، نیکو خردمند (عصمت خانم) ، هانیه مرادی (منگول) ، آرین مطلبی (شنگول) بازیگران فیلم کاغذ بی خط را تشکیل میدهند.

هدیه تهرانی در چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری فیلمی از اصغر فرهادی در سال 84 بود که هدیه تهرانی نقش مژده سمیعی را در این فیلم بازی کرد. هدیه تهرانی برای بازی در این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر شد و تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن را از دهمین جشن خانه سینما دریافت کرد.
هدیه تهرانی ، ترانه علیدوستی ، حمید فرخ نژاد ، پانته آ بهرام ، هومن سیدی ، سحر دولتشاهی ، مهران مهرام ، بهشاد شریفیان بازیگران فیلم چهارشنبه سوری را تشکیل میدهند.

هدیه تهرانی در هفت دقیقه تا پاییز

هفت دقیقه تا پاییز به کارگردانی علیرضا امینی محصول سال 88 بود و هدیه تهرانی در این فیلم ایفاگر نقش میترا بود. هدیه تهرانی برای بازی در این فیلم نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجرشد.
هدیه تهرانی ، حامد بهداد ، محسن تنابنده ، خاطره اسدی ، بهشاد شریفیان بازیگران اصلی فیلم هفت دقیقه تا پاییز را تشکیل میدهند.

هدیه تهرانی در اسرافیل

اسرافیل ساخته آیدا پناهی فیلم جدیدی از هدیه تهرانی در سال 95 است که در این فیلم هدیه تهرانی ایفاگر نقش ماهی است. هدیه تهرانی برای بازی در این فیلم نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.
هدیه تهرانی ، پژمان بازغی ، مریلا زارعی، هدی زین العابدین، پوریا رحیمی سام ، سهیلا رضوی ،علی عمرانی، سودابه جعفر زاده ، علی شیدایی فر، فریماه حسینی پور و یوسف بختیاری بازیگران فیلم اسرافیل را تشکیل میدهند

این مطلب در تاریخ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .