پرتال جامع هنر

بیوگرافی مهران مدیری

مهران مدیری در ۱۳۴۶ از والدین اراکی درمیدان بروجردی در سر آسیاب دولاب منطقه ای در جنوب تهران به دنیا آمد. او سه برادر بزرگتر از خودش و دو فرزند به نام های فرهاد و شهرزاد دارد که شباهت عجیبی به خودش دارند . او کارگردان، بازیگر و خوانندهٔ ایرانی است.
مهران مدیری از پنج سالگی با موسیقی آشنا شد و از ۱۲ سالگی تنها به موسیقی کلاسیک گوش می داد، او یکی از کامل ترین آرشیوهای موسیقی کلاسیک را دارد.
اولین تئاتر زندگیش را در دبستان بازی کرد. او در این تئاتر نقش لوطی را به خوبی ایفا کرد تا نشان بدهد که هنر در خونش است.
در شانزده سالگی جذب تئاتر شد و اولین کار حرفه ای اش را تمرین کرد اما این کار هرگز بر سر صحنه نرفت اما موجب شد تا او بیشتر با تئاتر آشنا شود
مهران مدیری دیپلمه است و دانشگاه را نیمه کاره رها کرده است. از جمله مجموعه های تلویزیونی که وی کارگردانی و بازیگری آنها را برعهده داشته می توان از ساعت خوش، پاورچین، نقطه چین، شب های برره، باغ مظفر، مرد هزار چهره، مرد ۲ هزار چهره و قهوه تلخ و قلب یخی و سریال خانگی ویلای من  هیولا و برنامه دورهمی و ساعت 5 عصر نام برد.
 
همسر مهران مدیری
همسر مهران مدیری و مادر فرهاد و شهرزاد رشته‌ اش هنری بوده و ادبیات . او خانه‌دار است و برای خودش می‌نویسد و هیچ وقت دغدغه انتشار نوشته‌هایش را نداشته. اسم فرهاد را هم مادرش انتخاب کرده و بعد از آن مهران مدیری زیاد از این اسم در شخصیت‌های تلویزیونی‌اش استفاده کرده است.
سایت های زیادی از فریبا متخحصص به عنوان همسر مهران مدیری یاد می کنند که اطلاعات اشتباه و شایعه است.
 

پسر مهران مدیری
 فرهاد مدیری متولد 18 اردیبهشت 1370 است. او در هنرستان موسیقی درس خوانده و برای ادامه تحصیل به خارج از ایران رفته است.
فرهاد که این روزها موزیسین شده و حتی موسیقی کارهای پدر را هم می سازد و انتخاب می کند
فرهاد قد بلندش باعث شده تا همه خیال کنند وی بسکتبالیست است، اما خودش در مصاحبه گفته:
اهل بسکتبال نیستم و تنها سه ماه رفتم ، اما اثرش را گذاشته از بس که قدم بلند است.
اهل ورزش‌های رزمی هستم و اهل دفاع شخصی و شنا، با پدر هم بیلیارد بازی می‌کنم. بیلیارد پدر از من بهتر است و همیشه مرا می‌برد
علاقه‌ای به بازیگری ندارد ، اما فیلمسازی را دوست دارد.

دختر مهران مدیری
 شهرزاد مدیری متولد 13 بهمن 1375 در تهران، طراح است
فارغ التحصیل رشته طراحی لباس است، علاقه ای به بازیگری ندارد به همراه دوستانش یک برند طراحی لباس بنام لورلای دارد که صفر تا 100 طراحی و دوخت را برعهده دارند
 

حواشی مهران مدیری
شایعه برادر ناتنی مهران مدیری :
امید سلطانی در شبکه ای ماهواره ای اعلام کرد «مهران مدیری برادر من است و ما با هم رابطهٔ خوبی داریم گرچه از هم دور هستیم». اما مهران مدیری این موضوع را تکذیب کرد.

تذکر صدا و سیما
مهران مدیری برای برنامه دورهمی چندین بار از صدا و سیما تذکر گرفت و همین اخطارها باعث شد که در سری دوم و سوم دورهمی، تغییراتی در برنامه و بازیگران و سوالاتی که از مهمانان برنامه می شود، اعمال شود.
 

خداحافظی مهران مدیری با ساخت سریال
مهران مدیری در برنامه هفت که در تیر ۹۵ از شبکه سه پخش شد عنوان کرد که دیگر علاقه ای به ساخت سریال برای تلویزیون و شبکه خانگی ندارد و قصد دارد به سینما روی آورد.
مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت پنج عصر
نشست خبری فیلم ساعت ۵ عصر در شهریور ۹۴ برگزار شد که سیگار کشیدن مهران مدیری در نشست خبری فیلم ساعت ۵ عصر واکنش های منفی زیادی از طرف مردم به ویژه از طرف سازمان مبارزه با استعمال دخانیات ایران را به دنبال داشت.
 

ثروت مهران مدیری
شایعات زیادی مبنی بر ثروت زیاد مدیری وجود دارد. اما واقعیت این است که مهران مدیری شاید به اندازه‌ای که می‌گویند ثروتمند نباشد اما دستمزدها و جوایزی که وی برای ساخت و اجرای برنامه‌هایی چون دورهمی دریافت می‌کند، مبالغ ناچیزی نبوده و قطعا درآمد بالای وی قابل انکار نیست. برای مثال مجریان ناشناس و کمتر محبوب برای هر اجرای خود دستمزدهای بالایی حدود ۵ میلیون دریافت می‌کنند، بنابراین دور از ذهن نیست که کسی چون مدیری برای هر اجرای خود مبلغی چندین برابر آن را دریافت کند.


 

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .